Szanowne Doktorantki i Szanowni Doktoranci naszej Uczelni,
wraz z nadchodzący Nowym Rokiem chcialibyśmy Państwu przybliżyć nowe możliwości, jakie oferuje program Erasmus+.
Krótkie formy mobilności łączonej (inaczej blended short-term studies mobility) są okazją, możliwością do nabrania doświadczenia międzynarodowego poprzez uczestnictwo w krótszych wymianach wspieranych przez program Erasmus +.
Aby zachęcić Państwa do skorzystania z tej możliwości zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się wirtualnie dnia 8 stycznia o godzinie 16:00.
Link do spotkania:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NDY0ZTIyMTktOWMzNC00MmZlLTk2MmEtNTQ0OThlNTk3M2Vk%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22dbc0e392-988f-4b49-ae4f-bd7a7a4f4f88%22%2c%22Oid%22%3a%226868634d-4f70-403b-96da-557e74bb9ba2%22%7d
- Mobilność ma charakter krótkoterminowy i trwa od 5 do 30 dni.
- Program jest rozwiązaniem idealnym dla osób, które z dowolnych powodów nie mogą brać udziału w mobilności długoterminowej.
- Mobilność jest połączniem zajęć stacjonarnych w szkole partnerskiej i wirtualnych realizowanych przed lub po wyjeździe. Mają one charakter projektowy i są realizowane w grupach złożonych ze studentów szkół partnerskich.
- Realizacja programu nie ma ograniczeń tematycznych. Wskazane jest realizowanie przedmiotów, które nie znajdują się w ofercie szkoły macierzystej.
- Zajęcia odbywają się w grupach międzynarodowych.
- Program powinno kończyć zdobycie 5 ECTS i certyfikatu potwierdzającego udział.
- Mobilność jest przeznaczona szczególnie dla studentów poziomu doktoranckiego, których nie obowiązuje komponent wirtualny, natomiast jest też możliwy do zrealizowania.
- Osoby zainteresowane mogą na własną rękę wyszukiwać oferty na stronach naszych uczelni partnerskich, zgodnie z zainteresowaniami własnymi i zgłaszać wybór do pracownika BPZ koordynującego program krótkiej mobilności.
- Program można realizować w formie szkół letnich i zimowych.
- Dofinansowanie wyjazdu zapewnia program Erasmus+. Szczegółów dostarczy Państwu
koordynator programu. - Rekrutacja na program – nawet w przypadku indywidualnego wyboru uczelni i programu – musi odbywać się przez koordynatora z Biura Programów Zagranicznych.
- W ramach programu, można odbyć także praktyki zawodowe, co jest szczególnie polecane studentom otrzymującym tytuł inżyniera. W takim wypadku program można realizować w uczelni partnerskiej lub/i w wersji wirtualnej.
Kontakt:
Joanna Jackowska
Biuro Programów Zagranicznych
jackowsj@uek.krakow.pl
122935286